כאבי גב, גם אם קשים אם לא גזירת גורל וניתן להפחית את כאבי הגב למינימום ואף לרפא אותם. באמצעות טיפול מתאים לכאבי הגב ולסיבות שמהם כאבי הגבר נגרמים. כאשר מדובר על כאבי גב חמורים, יש צורך לפנות לבדיקה רפואית ורופא יכול למצוא את הסיבות לכאבי הגב שלכם ולטפל בהם בצורה אפקטיבית, אף כי במקרים מסויימים זה יכול לקחת זמן מסויים ולא תרגישו את השיפור מייד. חשוב לדעת שהחומרה והמיקום של כאבי הגב עשויים להשתנות ממקרה אחד למשנהו. לא כל אדם יחוש את אותו הכאב ובאותו המקום, גם אם שניהם סובלים מכאב הגב מאותה הסיבה.

מהן הסיבות לכאבי גב?

כאשר אנחנו מדברים על כאבי גב, חשוב מאוד גם להתייחס לאותם הגורמים לכאבי הגב שאנו חווים וכמובן על טיפול ודרכים למניעה של כאבי הגב. 

גוף האדם מורכב מארבעה אזורים עיקריים: עמוד השדרה, הראש, הגו והרגליים. חוט השדרה הוא צרור של סיבי עצב העוברים סביב עמוד השדרה. תפקידו העיקרי של חוט השדרה הוא לשלוט בתנועה בכיוון מסוים. כאבי גב יכולים להיגרם מכל חלק או חלקים של חוט השדרה ולכן קיים צורך לאבחן מהו מקור הכאב על ידי רופא.

כאב גב יכול להתרחש גם במצב שבו השרירים בגב וברגליים חלשים. שרירי גם חלשים  זה יכולים לגרום לכאבי גב תחתון, כאבי גב עליון ובעיות אחרות.

גורמים השכיחים ביותר לכאבי גב הם הרמה ונשיאה של משקלים כבדים, ותנועות הדורשות כיפוף רב ותנועות לא נכונות.

איך מטפלים בכאב גב?

הטיפול בכאב הגב יהיה תלוי באבחון הרפואי והסיבה לכאבי הגב. יש מקרים שכאבי גב יטופלו באמצעות מנוחה, יש מקרים שבהם הטיפול יהיה באמצעות פעולות לחיזוק שרירי הגב ובמקרים מסויים גב יכול להיות שדרשו לעשות טיפולי פיזיותרפיה על מנת להקל על כאבי הגב ולטפל בסיבות שבגללן נגרמו לכם כאבי הגב.

בכל מקרה, מומלץ לקרוא באתר גב פדיה על הפתרון לכאבי הגב וכמובן שזה תלוי גם באבחון שקבלתם לגבי הגורם לכאבי הגב שלכם.

למאמרים נוספים: