מצעים לבית – מה חשוב לבדוק לפני שקונים?

כשם שאנו משקיעים בחוויית צפיה במערכת קולנועית בסלון, או במקרר מהדגם המעודכן ביותר, כך חשוב שנשקיע גם במצעים שאנו רוכשים לבית. זאת משום ששינה על מצעים מרוטים ולא איכותיים תשפיע באופן שלילי על האנרגיה שנתעורר איתה בבוקר – אז מה חשוב לבדוק לפני שקונים מצעים לבית?

 

הפרמטרים שלא מתפשרים 

  1. מידות המצעים –לא מומלץ להסתמך רק על הפתקים וכדאי לבדוק את מידות המיטה בטרם הגעה לחנות ולרכוש מידה אחת יותר מאחר ומצעים נותנים להתכווץ בכביסה.

לא כל המזרנים הם בגודל סטנדרטי ולכן אל תסתפקו ב"גודל סטנדרטי" – וודאו שהסדין מכסה את גובה המזרן. 

  1. גימור – גימור גומי שנמצא רק בפינות יברח לכם. בחרו מצעים שבהם גימור הגומי מקיף את כל מסגרת הסדין ותבטיחו לעצמכם שינה ערבה בלי הפרעות.
  2. תו תקן – תו תקן במצעים נועד לוודא שאינם מכילים כימיקלים וחומרים רעילים שעלולים להזיק לכם בשנתכם, בוודאי כאשר אתם נושמים אותם, כמו גם שהמצעים אינם דליקים. לא מתפשרים על תו תקן כשבוחרים סט מצעים לילדים או מבוגרים. 
  3. צפיפות הבד – צפיפות בד של בין 300-500 חוטים לאינץ' נחשבת איכותית. 

 

הפרמטרים שנתונים לשיקול דעתכם

  1. סוג הבד – אם תבחרו 100% כותנה, דעו כי היא איכותית ונשמרת גם לאחר מספר רב של כביסות, אך היא נוטה להתקמט ודורשת גיהוץ לאחר כל שימוש. 50% כותנה ו-50% פוליאסטר יספקו חוויה נעימה מבלי הצורך בגיהוץ. 

אם תבחרו בביוקר, הפינוק של סדיני משי יאלץ אתכם לבקר בניקוי יבש כי לא ניתן לכבס אותם.  הסאטן יספק לכם יוקרה ורכות רק אם אתם בעניין של חלקלקות. 

6. הדפסים – מצעים פרחוניים, חלקים, גוון מתגבר או צורות גיאומטריות, לבחירתכם.

למאמרים נוספים: