חגורת בטן לאחר ניתוח

חגורת בטן היא פריט לבוש שעובר סביב המותניים. לרוב הוא עשוי מחומר אלסטי ויש לו שני כיסים. כיס אחד מיועד לבטן ועוד אחד לירכיים. ניתן ללבוש חגורת בטן מעל מכנסיים או מתחת לבגדים וניתן לענוד אותה כפריט נפרד או בשילוב עם פריטי לבוש אחרים.

במאמר זה, נדון כיצד ללבוש חגורת בטן לאחר הניתוח. תחילה נדון כיצד לענוד חגורת בטן רפואית לאחר ניתוח באופן כללי תחילה, לאחר מכן נדון בסוגים שונים של חגורות בטן והשימושים שלהן במקרים ספציפיים בהמשך.

המטרה של מתיחת בטן

המטרה העיקרית של מתיחת בטן היא לשפר את מראה הבטן על ידי הפחתת שומן. תאי השומן של הגוף ממוקמים בכיסים מתחת לעור הנקראים רקמה תת עורית (הידועה גם בשם רקמת שומן שומנית).

כמות וסוג השומן הקיים יכולים להשתנות מאדם לאדם, אך לרוב האנשים יש יותר שומן במותניים מאשר באזורים העליונים של הגוף.

מתיחת בטן עשויה להתבצע על אנשים שמנים עם BMI מעל 35, אך מומלץ להסיר רק 5-10 ק"ג של שומן מהמותניים לפני הניתוח. חלק מהמנתחים משתמשים גם בהליך כירורגי הנקרא "שאיבת שומן".

עוד על חגורת בטן

חגורת בטן היא סוג של מכשיר רפואי המשמש למניעת כאבי גב וסכיאטיקה. היא נקראת גם חגורת עמוד שדרה, או "סד עמוד שדרה", והיא יכולה להילבש על ידי אנשים עם בעיות גב.

חגורת הבטן לאחר הניתוח היא מכשיר המסייע למטופל לנשום בקלות. המכשיר פועל על ידי ויסות הלחץ בתוך הגוף, אשר בתורו מווסת את לחץ זרימת הדם. זה עוזר למטופלים לנשום בקלות רבה יותר ולמנוע מהם לסבול מבעיות נשימה לאחר ניתוח.

לסיכום

לחגורת בטן של חברת איסבלה יש ערך רב למטופל לאחר הניתוח – זה יסייע לו לנשום כמו שצריך, לקבע את האזור, ובהמשך לשמור על התוצאות הטובות ביותר.

למאמרים נוספים: