למה מצופה מנשים להסיר שיער גוף?

להסיר שיער גוף

הסרת שיער מתבצעת כבמגוון שיטות: החל משיטות עתיקות כמו הורדת שיער על ידי שעווה, או גילוח בתער, עד לשיטות מתקדמות כמו אפילציה והסרת שיער בלייזר. כיום, רבים הגברים והנשים אשר מוצאים פתרון מושלם להפטר משיער הגוף המיותר, זאת על ידי טיפולי לייזר ואפילציה. אבל איך התחיל טרנד הסרת שיער? ומדוע מצפים מנשים להפטר משיער גופן? הכול בהמשך. 

אם בעבר אישה פורייה וגבר בריא היו נמדדים על פי כמות השיער שיש להם על הגוף, הרי שכיום, מושא הגבריות מתחיל ונגמר מרעמת שיער בריאה על הראש אבל מחזה וגוף חלק, בעוד שמנשים מצופה להפטר כמעט מכול שיערה שעל גופן, מלבד משיער הראש כמובן, שחייב להיות מלא בשיער שופע, מבריק ונעים. 

במציאות, קשה יותר לשמור על רעמה מלאה על גבי הקרקפת, ועוד יותר קשה (וכואב!) להפטר משיער הגוף. אבל מה התחיל את כל העינוי הזה? הנה ההיסטוריה של הסרת השיער: 

טיפוח הגוף והסרת שיערות הגוף (ראו הסרת שיער בלייזר בתל אביב למשל) החל בתקופת האימפריה הרומית, בימים בהם גוף חלק ללא שערות היה נחשב כזה ששייך לבני מעמד האצולה. מי שיכל והיה לו כסף בתקופה זאת, יכול היה לשכור אנשים שיסירו ממנו את שיער הגוף, באמצעות שיטות כמו שעווה או גילוח. ראייה לכך ניתן למצוא בתמונות ציורים ופסלים של דמויות נטולות שיער מתקופה זאת. 

טרנד הסרת השיער שלט גם בימי הביניים בהם המלכה אליזבת, שליטת אנגליה, החלה להסיר שיערות מגבותיה כדי לייצר לעצמה מראה אצילי עם מצח גבוה. במאה ה 18 פותח כבר סכין הגילוח הראשון שנועד בעיקר עבור נשים. 

מתי החלו נשים לגלח רגליים?

גילוח רגליים אצל נשים, החל בתקופה שבה הגיעו לעולם חצאיות שמגיעות למעל הברך, משמע: בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה. בשנות החמישים, החל גילוח אובססיבי של נשים שנהגו ללבוש חציות מעל הברך. 

ומה קורה כיום?

כיום כמעט בכול רחבי העולם המערבי נשים וגברים מסירים שיער מהגוף, בשל הרצון להרגיש יפים ונחשקים, למידע נוסף הקליקו כאן. בכך רבים בוחרים בהסרת שיער בלייזר באמצעות טכנולוגיה מתקדמת שמספקת הסרת שיער לצמיתות. 

למאמרים נוספים: