כל ההנחיות לגידול גורי חתולים?

גידול גורי חתולים

כל מי שבוחר לגדל בביתו גורי חתולים, חשוב שהוא יהיה מודע לכך כי החתולים זקוקים לכמה וכמה צרכים בסיסיים על מנת שיהיה להם טוב, כדי שהם ישרדו ויקבלו את כל הצרכים החשובים להם בכל המישורים. זה כולל את המישור הפיזיולוגי, את המישור ההתנהגותי הנפשי וכל מה שחשוב לחתול על מנת שהוא יגדל ויהיה שמח, חברותי וגם בריא.

הרגלי חיים חשובים

לפני הכול חשוב מאוד להרגיל את החתול ולהקנות לו הרגלים שהם חיוניים ביותר להמשך החיים שלו. גם אם בהיותו גור קטן וצעיר הוא לא ממש מפריע לנו והוא לא שורט או נושך כאשר משחקים אתו בידיים או שהוא לא מטפס על שולחן המטבח או מתעקש לקבל פינוקים מהמטבח בכל פעם שאנחנו נכנסים לארוחה, עדיין, חשוב ביותר להקנות לו הרגלים טובים ונכונים על מנת שכאשר הוא יגדל הוא לא 'יקום' עלינו עם התנהגויות קשות, מרתיעות, מציקות ומטרידות.

חתול צריך את המשפחה שלו

חשוב לדעת כי כל חתול זקוק למשפחה שלו עד לגיל של 12 שבועות. החתול זקוק לאימו, הוא זקוק לאחים שלו ורק לאחר שהוא יגיע לגיל 12 שבועות אפשר יהיה להעביר אותו לאימוץ ולגידול ביתי.

מדובר בתנאי חשוב מאוד למען הבריאות הנפשית של החתול והבריאות הפיזית שלו.

אז נכון שיש מקרים אשר בהם תידרשו להציל חתול צעיר יותר שלא הייתה לו כלל ההזדמנות לשהות עם בני המשפחה שלו. במקרים מן הסוג הזה יהיה עליכם להיות ערניים במיוחד למצבו של החתול, יהיה עליכם להתמסר אל החתול ולהעניק לו הרבה חום ואהבה. כך ישנם סיכויים טובים כי החתול יגדל היטב ללא חסכים או נזקים.

מזון מתאים

אחד הדברים החשובים ביותר מלבד חיסונים עבור החתול הוא לדאוג למזון איכותי וטוב עבור החתול. יש ולהתאים את סוג המזון בהתאם לגילו של החתול בהתאם למצבו הרפואי ועל פי טעמו האישי לצד הצרכים הבריאותיים שלו.

חול מתאים

חשוב לדאוג גם לארגז חול עבור החתול על מנת שיהיה לו מקום קבוע ונוח מעשיית צרכיו. השקיעו בחתול. הוא יחזיר לכם על כך.

המידע באדיבות אתר https://www.animalcenter.co.il/

למאמרים נוספים: