איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה?

איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה?

השנים עוברות וכמות ניצולי השואה שנשארו בחיים הולכת ויורדת. יחד עם זאת עדיין יש ניצולי שואה בחיים כאשר חלקם לא מקבלים פיצויים ממשלת גרמניה המגיעים להם בגין מה שהם סבלו בתקופת השואה בהתאם לחוקים השונים שנחקקו על ידי הממשלה הגרמנית שאף עודכנו בשנים האחרונות.

מי זכאי לקבל פיצויים ממשלת גרמניה ואיזה סוגים של פיצוי קיימים

ניצולי שואה שעומדים בקריטריונים מסוימים זכאים לקבל פיצויי ממשלת גרמניה. יש מקרים בהם גם בן זוג של ניצול שואה שנפטר זכאי להמשיך לקבל את הקצבה בהתאם לשינוי חקיקה שהתקיימו בבית המחוקק הגרמני. בין הקצבאות שמקבלים ניצולי השואה יש קצבה חודשית ותשלום חודשי נוסף של קצבת בריאות, ישנו מענק רבעוני שניתן על ידי הרשות לזכויות ניצולי השואה .

איך אפשר להגיש תביעה לפיצויים לממשלת גרמניה

ניתן לעשות את התהליך גם לבד אך אחת ההמלצות היא לפנות לעורכי דין המתמחים בנושא של פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה שכן הם מכירים את החוקים השונים כולל חוקים חדשים שנחקקו, ויכולים לסייע לקבל את מספר הקצבאות הרב ביותר גם מבחינת מספר הקצבאות עצמן וגם הסכום שלהן. חשוב לדעת שיש פיצויים חד פעמיים ויש פיצויים שהם תשלום קצבה חודשי קבועה.

אז איך מתנהלת הגשת התביעה לפיצויים בפועל

לפני שמחליטים להגיש תביעת פיצויים לדור שני של ניצולי שואה חשוב לוודא עמידה בקריטריונים שונים כמו למשל הוכחה שניצול השואה עבד או שהה בגטו מוכר ודאג להגיש בקשה בביטוח הלאומי בישראל לאחר חודש אפריל 1975. ישנם גופים שונים המטפלים בנושא של פיצוי לניצולי שואה, כאשר יש צורך למלא טפסים שונים ולצרף אליהם העתקים של מסמכים שונים כמו תעודת לידה, תעודת נישואין וכל מסמך או עדויות לכך שהניצול אכן שהה בגטו או עבר רדיפות כלשהן. 

 

למאמרים נוספים: