ייעוץ זוגי – הפתרון לגירושים

ייעוץ זוגי

זוגיות היא דבר שמורכב משני אנשים אשר פועלים באופן משותף מתוך הרצון הזה לחיות חיים בריאים ומאושרים ביחד. היכולת של שני בני זוג לחיות שנים רבות ביחד בצורה מוצלחת די מנבאת את עצמה ככל ששניים מכירים אחד את השני לעומק וטורחים לעשות מה שאפשר כדי ליצור קרקע משותפת ופוריה.

זוגות רבים ניגשים אל גירושין מתוך המחשבה כי הם לא הבעיה וכי המצב כבר חסר כל סיכוי להצלחה, אולם, יש לא מעט זוגות אשר ניגשו אל אדם שלישי, ניטרלי, שהביא אותם אל חישוב של המסלול שלהם ביחד מחדש. זה לא קסם, וזה בהחלט דבר אשר מצריך עבודה משני בני הזוג שקוטפים את הפירות שלב אחר שלב.

מתי פונים אל ייעוץ זוגי

באופן די כולל ניתן לומר כי בני זוג פונים אל קבלת סיוע מיועץ זוגי כאשר הם חשים כי מערכת היחסים הזוגית שלהם נמצאת בבעיה. יכול להיות שהבעיה היא פערים באינטימיות או אפילו מצבים שבו התרחשה בגידה. כאשר בני זוג נמצאים בעת של משבר ישנם כאלה אשר ינסו להציל את המצב על ידי ייעוץ זוגי, וישנם אחרים אשר הגיעו למצב שבו הם רואים רק את הסיום של מערכת היחסים הזו בתור הפתרון הכי ריאלי מבחינתם. יעוץ זוגי למעשה, אינו מחייב הימצאות של שני אנשים בחדר מול היועץ עצמו, כי ניתן לקבל ייעוץ גם בתור יחיד שמחפש אחר זוגיות מצליחה.

עדיף מוקדם ולא מאוחר

באופן די ברור ניתן לומר כי בעיה בזוגיות מתחילה את דרכה בשלב די מוקדם. זו לא מאבד את העניין האחד בשני בצורה מהירה ואין מעבר אל בגידה אחרי מערכת יחסים בריאה לכאורה. בעיות מתחילות בשלבים מוקדמים, וככל שמקדימים לזהות כי אכן קיימת לה בעיה, כך יכולים להקדים את הקבלה של התרופה והחזרה אל מערכת זוגית מאוזנת ובריאה. ייעוץ וטיפול זוגי הוא כזה אשר יכול להעניק לשני בני זוג את הכלים ואת הבסיס הכי טוב לחיים משותפים לזמן רב באושר ביחד, כאשר זה די טבעי לא לדעת כיצד בונים את אותם שורשים חזקים ויציבים באדמה.

למאמרים נוספים: