תרומת ביציות – מה הסיבות לתרום את הביציות שלך

תרומת ביציות

אנשים ונשים שרוצים לגמול חסד יכולים לבחור בפעולה מאוד פשוטה – תרומה כספית. אבל ישנם דברים שאי אפשר לקנות בכסף. מעשה אלטרואיסטי שמביא עימו חסד ויכול לשנות חיים לטובה הינו תרומת ביציות. נסביר על כמה מהסיבות לתרום את הביציות שלך. 

תרומה לשם הבאת חיים – לא למטרת רווח 

חשוב להבין שבישראל אין אפשרות לבצע תרומת ביציות מתוך שיקול כספי או שיקולי רווח. התורמת לא יכולה לקבל בתמורה סכום כספי ניכר. החוק מתיר לקבל פיצוי כספי מסוים, בסכום לא גבוה, אך לא מעבר לכך. 

לעזור לנשים עם בעיות פריון

תרומת ביציות בארץ מותרת לנשים צעירות, בגיל הפריון, החל מגיל 21 ועד לאמצע שנות השלושים. סיבה חשובה לתרום היא פשוטה – לעזור לנשים אחרות הסובלות מבעיות פריון. הקושי להיקלט להיריון מסב לאישה כאב וסבל רגשי בל יתוארו. כאשר אישה תורמת לאישה אחרת את הביציות היא נוקטת צעד של חסד כפול. ראשית, היא נותנת סיכוי לאישה אחרת לחוות את אושר הלידה. שנית, היא מאפשר לתינוק להיוולד, תינוק שבמציאות אחרת פשוט לא היה בא לעולם. 

מטופלות הפריה יכולות לתרום 

אפשר למצוא סיבות רבות נוספות להעניק תרומה. אך תרומת ביציות גם יכולה להיות צעד שבו אישה רוצה לעזור לאחרת, מפני שהיא יודעת בדיוק מה זאת אומרת לסבול מבעיית פריון. נשים שעוברות טיפולי פוריות, לקראת הפריה חוץ גופית, עוברת בכל מקרה שאיבת ביציות. חלק מהביציות הללו ניתן לתרום. כלומר, הן לא חייבות להישאר, כולן, רק לצורך שימוש עצמי. כך – אם את עצמך עומדת לעבור שאיבת ביציות, תוכלי לשקול באותה הזמנות לעזור לנשים ולזוגות שמתמודדים גם הם – עם בעיית פוריות. 

 

למאמרים נוספים: