איך לעצב חלל קטן, מבלי לגזול הרבה מקום

עיצוב חלל קטן

אחת מהבעיות שאתה מתמודדים מעצבי הפנים, היא עיצוב חלל קטן. מצד אחד- יש בהחלט צורך לתת לחלל הקטן עיצוב יפה ומכובד. מצד שני, לא מומלץ לגזול מהחלל הקטן מקום. בחלל קטן, יש צורך להשאיר כמה שיותר מקום.

איך מעצב פנים יכול להתמודד עם משימה זו? במאמר זה, נביא טיפים ורעיונות לעיצוב חלל קטן.

הכנסת הארון לתוך קיר גבס

אחד מהרהיטים שתופסים הרבה מקום בחלל קטן, הוא הארון. לכן, אחד מהפתרונות היצירתיים בחלל קטן, הוא יצירת ארון בתוך נישות גבס. כלומר- אין צורך להכניס ארון פיזי לשטח, אלא לחסוך במקום ע"י כך שהארון בתוך הקיר. אפשר במדפים שיצרנו באמצעות הנישות בקיר הגבס לאכסן חפצי נוי, כלים, ספרים, בגדים, ועוד.

מומלץ לבחור ריהוט רב תכליתי

הדרך הטובה ביותר לעצב חלל קטן מבלי לגזול הרבה מקום, היא לצמצם בריהוט. הריהוט- הוא גוזל המקום העיקרי בחלל. לכן, מומלץ לחשוב על ריהוט רב תכליתי. רהיטים, שיש להם יותר מתפקיד אחד. נביא דוגמאות לרהיטים אלו: ספה הנפתחת למיטה, שולחן כתיבה המשמש למספר מטרות, וויטרינה לאכסון קלסרים, או כל ארון יפה תלוי, המשמש גם לאכסון וגם לעיטור החלל.

גם לקירות החלל יש משמעות

פעמים רבות, גם לעיצוב קירות החלל יש משמעות. במיוחד, כאשר מעצבים חללים קטנים. כל תוספת עיצובית, מוסיפה צבע ויופי. איך מעצבים קירות חלל קטן? מומלץ לשים וילונות בהירים, תמונה, בד יפה לקישוט. אפשר לשים על הקיר זכוכית מראה המשמשת גם כמסך נסתר.

לקירות יש גם פתרונות תאורה!  הציצו בקטלוג צמודי קיר

אפשר לשלב עציצים בחלל הקטן

שילוב עציצים וצמחייה, יוסיף היטב לעיצוב החלל הקטן. עציצים אינם גוזלים הרבה מקום. אפשר לשים על הרצפה, או על אדן החלון. אפשר גם לקנות עציצים של עצים. העצים הקטנים העומדים, מוסיפים לעיתים יופי לחדר יותר מרהיטים.

איזה תאורה תשימו?

השלב האחרון, הוא סידור תאורה יפה. מומלץ לבחור בגוף תאורה מעוצב מהאתר הום לד, אשר יתרום למראה החלל. כדאי לבחור בצבע בהיר, המשתלב עם גווני החדר. כדאי להוסיף בתקרה מנורות עגולות שטוחות קטנות.

2-3 גוונים שולטים

הכלל החשוב ביותר בעיצוב פנים מוצלח, הוא שמירה על 2-3 גוונים, עם הרמוניה בינהם. לכן, מומלץ לבחור ב2-3 גוונים, ולהתאים ריהוט, ריצוף, קישוטי חלל ותאורה על פי גוונים אלו. חשוב לשמור על הרמוניה ואיזון בפיזור הצבעים בחלל.

קראי גם: איך תעצבו את הבית במינימום השקעה?

למאמרים נוספים: