איך כותבים קורות חיים?

איך כותבים קורות חיים?

כשאתם רוצים להתקבל לעבודה מסוימת, הדבר הראשון אותו תצטרכו לעשות הוא לשלוח קורות חיים. לניסוח קורות חיים חשיבות רבה. המעסיקים רואים מידי יום עשרות קורות חיים שאנשים שלחו להם, ולכן כדאי לכתוב זאת בדרך שתעורר אצלם תשומת לב.

איך כותבים קורות חיים?

ישנם אתרי אינטרנט שיסייעו לכם לכתוב את קורות החיים שלכם בצורה הנכונה והמדויקת. כזו שתותיר רושם על המעסיק הפוטנציאלי, במיוחד אם אתם רוצים להבין איך כותבים קורות חיים.

זה לא קל כפי שזה נשמע. מכתב קורות חיים בראש ובראשונה חייב להיות מרשים ומותאם למשרה בה אתם חושקים. למשל, קורות חיים של מי שרוצה להיות מתכנת מחשבים, יהיו שונים במקצת מקורות חיים של מי שרוצה להיות איש שיווק מכירות.

מהן ההמלצות?

בעת כתיבת קורות חיים חשוב שהמסמך יהיה בולט בהשוואה לאחרים, שיעורר את תשומת ליבו של המעסיק. כמו כן, יהיה עליכם להתאים את המכתב לסוג המשרה, להבליט את כל הנתונים הרלוונטיים הקשורים אליה.

במקרים מסוימים, כן כדאי לכתוב מכתב קורות חיים שיתאים לכל סוג של עבודה. בנוסף, עליכם למצוא מהי השפה המתאימה, כיצד לנסח בצורה טובה את המכתב, כך שתוכלו להבליט את הכישורים שלכם. לבסוף, מומלץ ביותר לעצב את המכתב בדרך יצירתית ומרשימה.

כיצד מתחילים?

בכל מכתב שכזה יש לפתוח עם משפט או שניים המתארים את היכולות שלכם כמו עבודת צוות, תקשורת בין אישית, יכולת עבודה בסביבה דינאמית ועוד, כל מה שמאפיין אתכם ויתאים למשרה. 

לאחר מכן תכתבו על הניסיון התעסוקתי שלכם. באילו שנים עבדתם ומה היה תפקידכם במסגרת העבודה.

שלב לאחר מכן תצטרכו לציין מהי ההשכלה שלכם, היכן למדתם ובאיזה תחום. לבסוף, מכיוון שצה"ל הוא צבא העם, יהיה עליכם לכתוב שורה קצרה אודות השירות הצבאי, באילו שנים שירתם ומה היה תפקידכם. בהצלחה!!!

למאמרים נוספים: