מה זה פורטרט ולמה כולם רוצים שיצלמו אותם בפורטרט?

מה זה פורטרט

מאז שהומצאה המצלמה הצילום תפס מקום נכבד בתרבות המערבית. בעבר רק אנשים חשובים היו זוכים לציור של עצמם וכך אדם מן הישוב לה היה יכול לתלות תמונה של עצמו בבית שלו וציור היה סמל סטטוס ממש כפי שהיום מכונית יקרה היא סמל כזה. אך כל זה השתנה כאמור עם המצאת המצלמה וכיום יש אנשים רבים אשר רוצים לתלות צילום פורטרט של עצמם בבית שלהם. צילום פורטרט הוא צילום של הפנים שלנו או של כל הגוף יחד עם הפנים והוא נועד לשקף את המראה שלנו בצורה הטבעית ביותר שיש בניגוד אל צילום מוצרים. הצילום הוא דרך נהדרת לראות איך נראנו לאורך כל החיים שלנו ולכן יש אנשים רבים אשר מצלמים את עצמם כל חמש שנים ואפילו כל שנה ושומרים את התמונות כמזכרת שהם יכולים להראות לילדים שלהם, לנכדים או לסתם חברים ואפילו בשביל להראות לעצמם ולהזכיר להם איך הם נראו בעבר.

מהו הדבר החשוב ביותר בצילום פורטרט?

העניין עם צילום פורטרט שבכדי לשקף את המראה שלנו בצורה הטובה ביותר אנו צריכים להבטיח כי הצילום יעשה בצורה הטובה ביותר שיש ממש כמו צילום מסחרי. על רקע זה יש לציין כי יש הבדל עצום בין צילום פורטרט הנעשה באופן עצמאי ובין צילום אשר נעשה על ידי מומחה וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי כדאי לנו לבחור צלם מקצועי בשביל הצילום וכך להבטיח כי הצילום יהיה מושלם. על רקע זה אנחנו חייבים גם לציין כי אנו צריכים לבחור את הצלם הטוב ביותר וכך להבטיח צילום מוצלח ואיכותי במיוחד.

אל תבחרו צלם מבלי לראות צילומי פורטרט שהוא צילם בעבר

אז איך נוכל להיות בטוחים כי אנו בוחרים את הצלם הטוב ביותר? התשובה היא שאנו צריכים לבחון לעומק את צילומים שהוא עשה בעבר. ברגע שנבחן את הצילומים הללו נוכל להיות בטוחים כי הצלם הוא אכן מקצועי וכי אנו מתחברים אל הסגנון שלו ואוהבים את מה שהוא צילם.

למאמרים נוספים: