להעניש או לא ילד לאחר שהוא מרטיב בלילה? ד"ר קובי שגיא מייעץ

להעניש או לא ילד לאחר שהוא מרטיב בלילה

עוד פעם הוא קם רטוב. הריח והרטיבות עלולים לגרום להורה לכעס ואפילו להתפרצות. די! עד מתי המצב הזה עתיד להימשך? הוא כבר לא תינוק קטן, השנים עוברות והתופעה ממשיכה ללוות אותו. מה עושים? כיצד מתמודדים? האם לצעוק עליו? להעניש אותו? אולי אם הוא יקבל עונש חמור על כך הוא ילמד סוף סוף את הלקח, ויתחיל לשמור על עצמו בלילות??

ד"ר קובי שגיא טוען שזה לא יעזור!

ד"ר קובי שגיא הוא מומחה בעל שם בתחום הרטבות לילה. הוא מציע טיפולים ייעודיים אשר נועדו לאפשר לילדים ולהורים שלהם להתמודד עם הרטבות הלילה. מתוך היכרות מעמיקה עם התחום ועם הילדים המתמודדים הוא מבקש ומתחנן מההורים, אנא, אל תענישו את הילדים שלכם. חבל להעמיק את הבעיה ולהחריף אותה. אל תאפשרו להרטבת הלילה להעכיר את מערכת היחסים שלכם עם הילד. כי מדובר על תופעה שמעידה כי הילד זקוק לעזרה שלכם, לא לעונשים!

ד"ר קובי שגיא ממליץ מה נכון לעשות

כאשר ילד מרטיב הוא בעצם כבר קיבל את העונש שלו על המעשה. כי התוצאה של ההרטבה היא עונש חמור יותר מכל מה שאתם עשויים להעניש אותו. הוא מתמודד כעת עם צורך לרוץ בבוקר קריר למקלחת. בשעה שהוא היה יכול להתארגן בנחת ואולי אפילו לקרוא ספר מעניין, הוא צריך להחליף בגדים מא' ועד ת'. לא היינו מגדירים זאת כהתמודדות קלה. במצב הזה הילד זקוק לתמיכה ולעזרה שלכם מסביר ד"ר קובי שגיא. הוא צריך להרגיש שאתם מבינים את הקושי שלו ורוצים לעזור לו. עונש יעמיד אותו במקום של עוינות והבנה כי אתם נגדו. הוא יסיק כי ההורים לא מבינים את הקושי שלו. כי במקום לעזור לו להגיע למצב האידיאלי של לילות יבשים הם כועסים ומוסיפים עונש לחוסר הנוחות שלו.

טיפול מותאם אישית לילד

ההמלצה של ד"ר קובי שגיא היא להגיש לכל ילד באשר הוא טיפול מתאים. הטיפול זו העזרה האמתית שהורים מסורים יכולים להעניק לילד שלהם. וזאת מכיוון שילד שמרטיב הוא ילד טוב שרוצה להיות נקי. אבל הוא אינו מצליח! טיפול ייעודי ישפר את היכולת וישיג תוצאות.

למאמרים נוספים: