הורות משותפת ללא נישואין

בכול הנוגע להקמת משפחה רבים האנשים שיודעים שהם לא חייבים להיות זוג נשוי כדי להוליד ילדים. כיום יש יותר אלטרנטיבות עבור אנשים מכל הקהילות שמרגישים שהם רוצים ילדים אבל בדרך אחרת, כמו למשל באמצעות הורות משותפת ללא נישואין. הורות משותפת היא הדרך למצוא את הפרטנרים הנכונים ביותר להביא עמם ילדים לעולם. 

מה צריך לדעת על הורות ללא נישואין?

הורות משותפת מטרתה להקים משפחה אלטרנטיבית שבה טובת הילד היא במקום הראשון. הורים שנכנסים להליך כזה מעורבים שניהם בחייהם של הילדים המשותפים אך ללא נישואים או זוגיות.  מדובר על נשיאת אחריות הורית והבאת לילדים לעולם ביחד תוך שלילד יש זכות לקשר משמעותי עם שני הוריו. בין היתר ההורים אחראיים על טובתו של הילד ובטחונו, בעוד שמדובר בהסכם שאינו מחייב זוגיות או מגורים יחדיו אלא קיום מערכת יחסים מבוססת אמון בגידול ילדים יחד. 

כיום יש סוגים רבים של הורות משותפת החל מרווקים שבוחרים פרטנרים לעשייה וגידול של ילדים עד זוגות חד מיניים או גרושים. בכל מקרה מדובר על הורות שמבוססת על עקרונות של קשר משמעותי של הילד עם הצדדים המעורבים ואחריות משותפת של שני הצדדים אשר בוחרים לקיים הודות משותפת ללא נישואין. 

כיצד עושים זאת נכון?

בזמן שלאנשים נשואים יש את בין הדין הרבני או את בית המשפט שמסייע לקבוע מסלול חיים אפקטיבי, לאנשים שרוצים הורות משותפת ללא נישואין יש את האופציה לבחור את אנשי המקצוע שילוו אותם בתהליך, הכירו אותם באתר הורות משותפת

אנשי מקצוע מומחים יכולים לייעץ בבחירת המסלול הנכון ביותר להורות משותפת מאושרת. 

אנשי המקצוע מלווים משפחות אלטרנטיביות בכל הצרכים שלהן, החל מהחיבור הראשוני עד מפגשים מחזקים ומגבשים, כמו גם עריכת הסכמים ובירור צרכים של הורים. 

בצורה זאת אפשר להכנס לתהליך על הצד הטוב ביותר ולנהל נכון יותר משפחה אלטרנטיבית. 

 

למאמרים נוספים: