חרדה חברתית – כל מה שצריך לדעת

האם שמעתם אי פעם על המושג חרדה חברתית? סביר להניח שכן. לא מעט אנשים סובלים ממנה. זוהי בעיה הפוגעת באיכות החיים שלנו, וחשוב לדעת כי ניתן לטפל בה באמצעות איש מקצוע כמו שרון גדרון. כאן נכתוב על חרדה חברתית – כל מה שצריך לדעת.

מה זה בדיוק חרדה חברתית?

ישנה קשת רחבה של פחדים, חלק מהאנשים סובלים מחרדות ספציפיות, כמו חרדה חברתית, וחלקם סובלים מחרדות נוספות, ביניהן גם אמורפיות. גם חרדה חברתית ופחד מפני קהל, הם סוג של חרדות ספציפיות המכוונות רק לתחום אחד.

חשש מסביבה אנושית

כפי שיש אנשים מוחצנים יותר ולא ביישנים, ישנם גם אנשים שהם בדיוק ההיפך, הם חוששים לבלות בחברת אנשים שמא יצחקו עליהם, לא יבינו אותם, יגרמו להם למבוכה ואף ישפילו אותם. אלה הם מסוג האנשים שהדבר המעסיק אותם יותר מכל הוא היא אהבתם וקבלתם ע"י החברה. הם גם חוששים כיצד אנשים יגיבו אליהם. בכדי למנוע את כל התחושות הללו, יש לעיתים אנשים הנמנעים מלהגיע למפגשים עם קהל.

אפשר להיפטר מהבעיה

חרדה חברתית הינה חרדה שמורכב להיפטר ממנה ולכן חשוב לפנות אל גורם טיפולי אשר יעניק לסובלים מחרדה את הכלים הטובים ביותר להתמודד עם הבעיה. היא עלולה לפגום בתפקוד היומיומי שאיננו מקסימלי. לבסוף, רוב האנשים אשר יש להם חרדה חברתית, הם בעלי ביטחון עצמי נמוך ולכן באמצעות השתתפות בהרצאות או סדנאות על הופעה מול קהל ניתן להתגבר על החשש.

אבחון

לאחר ההסבר לגבי חרדה חברתית, כאן נתייחס לטיפול. אחד הטיפולים המומלצים הוא טיפול CBT, זהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כך המטופלים ילמדו כיצד להתמודד עם החרדה החברתית שלהם. המטופל ידע לזהות מתי הוא חושב באופן רציונלי ומתי לא. בהחלט יש לפנות לאיש מקצוע בהקדם אשר יסייע לכם להיפטר מהבעיה, אולי גם פעם אחת ולתמיד.

למאמרים נוספים: