יהלומים סינטטיים

יהלומים סינטטיים

יהלומים סינטטים, או יהלומי מעבדה, הם יהלומים אמיתיים, מיוצרים בתנאים מלאכותיים בתוך מעבדה. התנאים במעבדה מחקים באופן מושלם את התנאים בטבע ולכן גם התוצאה מושלמת כמו המראה של זהב לבן.

אז למה יהלומים סינטטיים הם הדבר הבא שאתם חייבים לעצמכם?

למה יהלומים סינטטיים זה הדבר הבא

הסרט "לגעת ביהלום" אולי לא היה הצלחה קופתית אדירה אבל הוא בהחלט הציף למודעות את הבעיות הקשות הנגרמות בחלקים שונים בעולם, בעקבות כריית יהלומים טבעיים. 

יהלומי מעבדה מיותרים באופן מלאכותי ולכן אינם מהווים גורם למלחמות, או שפיכות דמים מסוג אחר. הם פשוט מיוצרים להנאה הפרטית שלכם.

בנוסף, תנאי הייצור הקלים בהשוואה לכריית יהלומים טבעיים, מאפשרים הוזלה משמעותית של המוצר, מה שלא גורע ולו במעט מהיוקרה והמראה המרשים שלו, כי הוא מיוצר בתהליכים כמעט זהים לתהליכים בטבע ואף מאותם חומרים מהם נוצר יהלום בטבע.

לבסוף, יהלומים סינטטיים, ממש כמו יהלומים טבעיים, מגיעים עם תעודה גמולוגית המעידה על המקוריות והערך האמיתי שלהם, אז אתם יכולים להיות בטוחים שיש לכם ביד את הדבר האמיתי.

שיטות ייצור יהלומים סינטטיים

קיימות שתי שיטות עיקריות לייצור יהלומי מעבדה. שיטה אחת מתבצעת בעזרת אידוי בגזים מיוחדים, המאפשרים יצירה של יהלומים גדולים יחסית, בתהליך ידידותי לסביבה.

תוך מספר שבועות, מתקבל יהלום מוכן, יפה תואר, נוצץ ומרשים.

השיטה השנייה עושה שימוש בחום גבוה ולחץ גדול, בדומה לתנאים האחראים על יצירת יהלומים בטבע. זוהי שיטה ותיקה שבה השתמשו בעבר לייצור יהלומים לתעשייה, אך כיום שיטה זו משמשת גם לייצור יהלומים קטנים לתכשיטים.

> בחרו כבר עכשיו תכשיט יוקרתי לאישה

לסיכום, יהלומי מעבדה, או יהלומים סינטטיים, הם יהלומים אמיתיים לכל דבר, עם תעודה גמולוגית שתעיד על כך. יהלומים אלה מופקים בשיטות ידידותיות, נמכרים במחירים נוחים ולכן הם גם מבוקשים במיוחד.

למאמרים נוספים: