דרכים לטיפול בעובש

דרכים לטיפול בעובש

מי לא מכיר את סימני העובש הדוחים שמופיעים על קירות לחים או במקומות עזובים? אז נכון שכאשר זה לא קיים באזור הנוחות שלנו, הרי שזה הרבה פחות מעניין, אך כאשר אתם מגלים כתמי עובש על הקירות בבית שלכם, זה הופך להיות משהו אישי בהרבה ודבר שגורם לכם לפעול באופן מידי על מנת להסיר אותו.

> קראו מתי כדאי להזמין שירות השכרת מייבש לחות

מה הוא עובש?

עובש הינו שם כללי לסוג של פטריה אשר נדבקת ומתפתחת בשטחים לחים וחשוכים. מדובר בפטרייה חד תאית אשר כמו כל פטריה, היא מכילה נבגים המהווים שלב במחזור החיים של הפטרייה ואלה עלולים לגרום לתחלואה אצל אנשים בעלי מערכת חיסון מוחלשת או רגישה. פטריית העובש, כאמור, מתפתחת במקומות לחים, ועל כן, כאשר מחלחלים מים בתוך קירות של מבנה ויוצרים לחות גבוהה באזור, נוצר עובש והפטרייה מתחילה לחגוג שם.

איך מגלים סימני עובש ומה הטריגר להופעתו?

עובש נוצר בשטחים לחים ורטובים ועל כן הוא יכול להופיע במקרה של איטום כושל כאשר מים מחלחלים בקירות, הוא יכול גם להופיע בחדרים רטובים כמו אמבטיה ומקלחת אשר אחוזי הלחות שם הם גבוהים מהרגיל. מה שכן, בעזרת איטום ראוי ואיכותי ניתן למנוע את העובש ולאפשר שימוש שוטף בחלל ללא חשש של היווצרות פטריות עובש ונזקי לחות אחרים.

כיצד מטפלים בעובש?

טיפול בעובש בקירות חייב להיעשות על ידי מומחים בתחום מכיוון שאלה יודעים לטפל בבעיה לא רק באופן נקודתי בסימנים החיצוניים, אלא מטפלים בבעיה לעומק ומוודאים כי הלחות מיובשת לחלוטין ואין חשש להופעה מחודשת של העובש. לאחר הטיפול היסודי, מומלץ לצבוע את הקירות בצבע שמגן מפני עובש וכן להשתמש בחומר להסרת עובש לצורך הסרת כתמי עובש וסימנים שנשארו.

למאמרים נוספים: