בבחירת חיפוי קירות למטבח – מה חשוב לדעת?

מטבח דקורטיבי הוא מטבח מזמין אשר נעים לשהות בו. על מנת ליצור מטבח שכזה מומלץ להשקיע מחשבה בבחירת חיפוי לקירות. אך כאשר אנו בוחרים חיפוי אנו צריכים לחשוב על עוד פרמטרים מעבר למראה שיתקבל. לחיפוי קירות מטבח ישנם תפקידים חשובים גם בשמירה על ניקיון הקירות והן בהגנה על הארונות מפני כניסה של מים אשר עלולים להשחית אותם. במאמר הבא תגלו את כל מה שחשוב לדעת על בחירת חיפוי קירות למטבח שלכם.

כל מה שתרצו לדעת על חיפוי קירות

במידה ואתם עומדים לעשות שינוי של ממש במטבח שלכם חשוב שתשימו לב למספר נקודות חשובות קודם שאתם בוחרים את החיפוי:

  • סוג האריחים- כיום ניתן למצוא אריחים העשויים חומרים שונים. כמובן שהאריחים המוכרים ולרוב גם הנכונים ביותר הם אריחי קרמיקה אשר נחשבים לחזקים ועמידים במיוחד.
  • גודל האריחים- אריחים לחיפוי מגיעים בגדלים שונים. חשוב להתאים את גודל האריחים הן למראה כללי של המטבח ולמראה אותו אתם רוצים ליצור והן לצורך הספציפי שלכם.
  • גובה האריחים- לאחר שבחרתם את החיפוי הנכון עבורכם חשוב לשים לב כי אתם ממקמים אותם בגובה הנכון. הגובה הסטנדרטי הוא 60 ס"מ, זאת בהתאם לגובה הארונות.
  • מרווח- המרווח אותו מחייב תו התקן הישראלי בין אריח לאריח הוא 3מ"מ אך מרבית השיפוצניקים ימליצו לכם לבחור ברווח קטן יותר של 2 מ"מ מה שיצור מראה אסתטי יותר.

בחירת חיפוי קירות

כאשר אנו בוחרים חיפוי קירות למטבח שלנו אנו צריכים לשים את הדגש על כמה נקודות חשובות. כמובן שהפן העיצובי תופס מקום משמעותי כאן ואנו נחפש אחר חיפוי שנראה טוב בעינינו אך לא פחות חשוב לשים לב לצד הפרקטי. חפשו אחר אריחי קרמיקה למטבחים שיהיו קלים לניקוי וכן יהיו איכותיים ויגנו על ארונות המטבח שלכם.

למאמרים נוספים: