למה ההלכה מחייבת את הנשים לשמור על לבוש צנוע?

לבוש צנוע

ההלכה מחייבת את הנשים לשמור על לבוש צנוע, בהתאם לשלושה יסודות שונים המצויים בתורה. קודם כל, התורה גורסת כי אישה שאינה מתלבשת בצורה צנועה חוטאת בחטא הפריצות. מדובר על חטא אישי, אשר מתבטא בהבלטה של החיצוניות של האישה במקום בפנימיות שלה. במילים אחרות, מי שחוטאת בחטא הפריצות, חוטאת למעשה בהקדשת יתר תשומת לב לחומר במקום לרוח. בזמנים עברו אדם וחווה התהלכו בגן העדן כשאין הם לובשים כלל בגדים, אך לאחר שנכנס בהם היצר הרע הם הפכו למוגבלים. מאותו הרגע, חשיפת יתר של גוף האישה הפך לחטא, היות והוא גורם להדגשת החומר, דבר שפוגע בנשמה של האדם. כתוצאה מכך, האדם לא יוכל להתעמק בעניינים רוחניים ולא יוכל לאהוב את האדם האחר בצורה עמוקה וכנה.

מחפשת בגדים יפים לדתיות? בקרי באתר גלאם בוטיק!

סיבות נוספות לשמירה על לבוש צנוע בהתאם להלכה

אחת הסיבות המרכזיות לשמירה על לבושן הצנוע של הנשים, הוא הרצון לשמור על שלמות המשפחה. ברגע שנשים מתלבשות בצורה פרוצה, הן פוגעות בצורה חמורה ביסוד המשפחה העומד במרכז הדת. האהבה שהגבר מרגיש לאשתו אמורה להיות מופנית פנימה, ברגע שהוא מתפתה להסתכל על אישה אחרת, הוא מאבד חלק מהאהבה הזאת. הדבר פוגע בשלמות המשפחה שלו, בכמות האהבה שהוא יוכל להעניק לילדיו ובטיב החינוך שהוא יוכל להעניק להם. אישה שמתלבשת בצורה לא צנועה כדי למשוך את תשומת ליבם של העוברים והשבים ברחוב, לא תצליח להגיע למלוא הפוטנציאל של האהבה שהיא יכולה לחוות לבעלה.

סיבה חשובה נוספת לשמירה על לבוש צנוע (ראי כאן אופנה לדתיות), הוא הצורך להיבדל מהגויים. אנחנו חייבים לשמור על האופי הלאומי הייחודי שלנו, דבר שמושג בין היתר באמצעות שמירה על מצוות, מנהגים מסוימים וכמובן שמירה על צניעות. זוהי הדרך הטובה ביותר לשמור על סגולות העם היהודי ולבדל אותו מהגויים.

לסיכום, ההלכה היהודית מחייבת את כל הנשים לשמור על לבוש צנוע, הכולל בין היתר הקפדה על כיסוי הזרוע והירך. ההלכה מפרטת בצורה ברורה אילו אזורים האישה צריכה לכסות, כדי לשמור ולחזק את האהבה בין גבר לאישה. הדבר שומר על שלמות המשפחה ומבדיל לטובה את העם היהודי.

למאמרים נוספים: