אילו דרכי טיפול בפחד קהל ישנן?

בפחד קהל ניתן לטפל –  חד משמעית. יש מגוון דרכי טיפול בפחד קהל כאשר חשוב שהמטופל יבחר את שיטת הטיפול שתתאים עבורו. פחד קהל הוא הפחד שקיים באדם מלהתייצב מול קהל ולדבר או להעביר מסרים בצורות שונות. האדם הסובל מפחד קהל לא חש את אותו הפחד כאשר הוא מדבר עם הקרובים אליו בשיחות חולין או בשיחת עבודה, אולם כאשר אותו אדם נדרש לעמוד מול קהל הרי שהדברים נראים אחרת. האדם הסובל מפחד קהל חווה קושי בעמידה מול קהל ובהעברת המסרים, כ

ואילו במקרים קשים האדם ממש רועד ומתכנס בתוך עצמו. יש מקרים אחרים שהם האדם שסובל מפחד קהל בכלל לא מעז להתייצב מול קהל אלא הוא פשוט נמנע מסיטואציות שכאלה. כמובן שמיותר להסביר מדוע הדבר מעכב מקצועית ואישית. 

דרכי טיפול בפחד קהל – מידי ועמוק 

יש דרכים מיידיות לטיפול בפחד קהל כמו למשל לכתוב את הדברים על דף או לקחת נשימות עמוקות לפני העלייה לבמה, או צמחים שמרגיעים. יש מקרים שבהם גלגלי ההצלה הללו לא עוזרים משום שהפחד הוא עמוק יותר ואותו אדם לא מצליח להגבר על התסמינים הגוברים שמופיעים בשעה שהוא עומד על הבמה, או שכאמור הוא נמנע בכלל מהגעה לסיטואציה של עמידה מול קהל.

טיפול בפחד קהל באופן עמוק יותר מציע שיטות טיפול שונות כמו למשל שיטת טיפול בNLP באמצעות מטפל נלפ. השיטה מציעה מגוון כלים טיפוליים כמו כלי שעונה על השם דמיון מודרך והוא מציע למטופל לראות את עצמו מהצד ולהבין שהוא כמו כל אחד אחר שעולה על הבמה.

שיטה נוספת שהיא קצת יותר כמו מעיין טריק היא לדבר מול קהל כאשר הידיים מחוץ לכיסים.

למאמרים נוספים: