מה יותר חשוב טבעת נישואים או טבעת אירוסין

טבעת נישואים או טבעת אירוסין

כאשר גבר מציע נישואין לבחירת ליבו, הוא מציג בפנייה את טבעת האירוסין שרכש בעבורה, בהמשך וכאשר השניים יעמדו תחת חופת הקידושין, ייענדו בני הזוג את טבעות הנישואין שילוו אותם למשך שנים רבות. על מנת לענות על השאלה בדבר הטבעת החשובה מהן, יש קודם להגדיר את הטבעות עצמן.

מהי טבעת אירוסין?

כידוע, טבעת אירוסין מיוחדת הינה הטבעת שמוצגת לכלה העתידית בעת הצעת הנישואין. יש שיאמרו שטבעת האירוסין מדגימה לכלה העתידית את מידת ההשקעה הכלכלית שבן זוגה מוכן לשאת, כמה הוא מכיר את הטעם שלה בתכשיטים וכמה הוא מעוניין להרשים את סביבתה הקרובה. כאשר בוחרים טבעת אירוסין, ניתן לבחור בטבעות נועזות יותר כאשר ניתן למצוא טבעות אירוסין בעיצובים רבים ושונים. במידה ובוחרים טבעת אירוסין משובצת יהלומים, הנושא המרכזי הוא גודלו ואיכותו של היהלום המרכזי שבטבעת.

מהי טבעת נישואין?

טבעת נישואין אמנם מלווה את בני הזוג על גבי ידם לאורך זמן, אך דווקא במקרה הזה מקובל יותר לבחור בצניעות, לפחות מצד ההלכה היהודית.

בייצור ובחירת טבעת נישואין כמו בלינק הזה למשל יש כמה חוקים ברורים. לא מקובל לשבץ יהלומים בטבעת נישואין. טבעת הנישואין צריכה להיות עגולה בצורה מושלמת וטבעת הנישואין צריכה להיות עשויה מחומר אחד בלבד. יחד עם כל האלמנטים שצוינו, עדיין ניתן לעצב ולהוסיף על טבעת הנישואין עיטורים ולאחר החתונה היא גם לא חייבת להיות חלקה מבפנים.

אז מה יותר חשוב?

כאמור, את טבעות הנישואין אנו עונדים למשך זמן רב ובאופן יום יומי. מסיבה זו ניתן להסיק כי טבעת הנישואין הינה בעלת חשיבות גדולה יותר. מנגד, על פי ההלכה היהודית טבעת הנישואין צריכה להיות צנועה במידה רבה הרבה יותר מאשר טבעת האירוסין. כאשר אתם בוחרים טבעת אירוסין, ניתן להשקיע בהן כמה שרק ידכם משגת מה גם שמדובר בטבעת שיכולה להגדיל את הסיכויים שהיא תגיד לכם כן ובין היתר גם לעשות רושם גדול יותר על משפחת הכלה ולהקל במקרים רבים על קבלת האישור מסביבתה הקרובה. לסיכום, מדובר בטבעות חשובות במידה שווה עם מטרות שונות.

למאמרים נוספים: