איפה ניתן ללמוד צ'י קונג רפואי?

לימודי צ'י קונג הפכו בשנים האחרונות למבוקשים במיוחד, וזאת משום שהם מקנים לרבים את הדרך לאזן את הגוף, להנחיל את תורת הרפואה הסינית, להכיר את המבנה האנרגטי שבבני אדם, ובכך לחיות חיים שלווים ומאוזנים יותר.

צ'י קונג היא שיטת אימון אשר מגיעה אלינו מן המזרח הרחוק. בשיטה מכירים את חמשת היסודות של הגוף, לומדים כיצד להזרים אנרגיה טובה באברי הגוף, כיצד מאזנים את הגוף ואת הנפש, בזמן שהכל נעשה על ידי תרגול נשימות ותרגול תנועות איטי – הנעשה בהדרכה צמודה.

אפשר לומר כי שיטת אימון כמו צ'י קונג, מקנה את הדרך להכיר את הגוף, להקשיב לו, לדעת מתי להניח לאברי הגוף, ומתי דרושה רגיעה או ריכוז מוחלט. בשל כל אלה, רבים בוחרים ללמוד בקורס צ'י קונג בתל אביב, בין אם מדובר בסדנא עבור הדרכה וגיבוש קבוצות, לבין אם ישנו רצון לאזן את הגוף ולהחזיר לו את האנרגיות הנחוצות.

באמצעות סדנאות מקצועיות, מכירים את המבנה האנרגטי באדם, לומדים מהם תרשימי זרימה אנרגטיים, מכירים את חמשת היסודות עבור נשימה נכונה, ולומדים את כל הדרוש על ידי תרגול מעשי ועיוני.

אבל איפה ניתן ללמוד צ'י קונג?

כיום, ישנן בעולם לא מעט סדנאות המספקות לימודי צ'י קונג כמו גם סדנאות צ'י קונג בירושלים. עם זאת, מי שירצה להרצין בעניין, יוכל לנסוע אל המזרח הרחוק בו ניתן לתרגל את שיטת האימון, וזאת אמצעות חיפוש אחר סדנאות בינלאומיות.

מי שלא ירצה לנסוע רחוק מידי, יוכל לחבור אל מורים ומדריכים כמו אמיר פרלמן המתרגלים את השיטה בארץ, בעוד שכיום ישנן מכללות שמציעות לימוד צ'י קונג בשילוב עם סדנאות רפואה סינית, תרגול מדיטציות, עבודה על הגוף, ובכך קבלת איזון נכון בחיי היום יום.

לסיכום, צ'י קונג היא שיטה שחשוב שכל אחד ואחד יכירו וזאת כדי לשרוד את חיי היום יום ואף להכיר צדדים טובים יותר של הגוף והנפש.

למאמרים נוספים: