צילום תכשיטים – למה זה חשוב?

עם העלייה הגדולה בכמות החנויות הדיגיטליות והעובדה שאנשים מעדיפים לרכוש מוצרים אונליין כיום זה מובן מאליו מדוע הצילום של המוצרים הינו חשוב מאוד. התמונה של המוצר ממחישה לנו בצורה הטובה ביותר במרחב הדיגיטלי כיצד נראה המוצר ובזכות תמונת המוצר נוכל לדמיין אותו עלינו, כיצד אנו משתמשים בו וגם נוכל לבחון את פרטיו יותר לעומק. בתחום התכשיטים, שהרי מדובר בתחום תחרותי במיוחד, חשוב להציג את התכשיט בצורה המקצועית ביותר כיוון שכל תצוגה אחרת תגרום לגולשים לעבור לאתר של המתחרים.

מדוע חשוב לצלם את התכשיטים בצורה מקצועית ולא להסתפק במצלמה בטלפון או צילום עצמאי לא מקצועי?

גם אם יש לכם מצלמה איכותית ויקרה לא בטוח שתדעו להפיק ממנה תמונות איכותיות. צילום של תכשיטים שמפיק צלם תכשיטים מקצועי היא אומנות של ממש וככל שהתכשיט הוא יוקרתי יותר כך התמורה צריכה להציג אותו באור יוקרתי ומהודר יותר. כל דבר עשוי להשפיע על התצוגה והתצוגה של התכשיט – החל ממתקן התצוגה או המקום עליו התכשיט עומד, דרך צבע הרקע, הפוקוס בתמונה על התכשיט, הגודל שלו ביחס לפריים, התאורה הנשפכת בשפע על הטבעת ועוד. התמונה היא זו שמשדרת את היוקרה ומוציאה את התכשיט בצורה הטובה ביותר. תצוגה לא מקצועית או נכונה של התכשיט לא תמכור אותו בצורה ראויה.

בחירת הרקע והתצוגה:

ניתן להציג את התכשיטים בכמה אופנים: כאשר הם ענודים על אדם מסוים (לדוגמה צילום של יד עם הטבעת עליה או צוואר עם השרשרת המעטרת אותו. אפשרות נוספת היא לצלם את התכשיט בצורה עומדת או יושבת על שולחן זכוכית או משטח כלשהו, לרוב בצבע לבן, כדי להבליט את המוצר עליו (זכוכית תגרום להשתקפות של המוצר ולא תמיד זה מומלץ). אפשרות נוספת היא לצלם את התכשיטים במתקן התצוגה שלהם או בקופסא מהודרת שבה הם מגיעים. גיוון בין התמונות רק ישפר את התצוגה שלהן, קבלו טיפים לצילום באתר של הצלם חן ברקוביץ.

למאמרים נוספים: